امروزه با پیشرفت و گستردگی صنعت مجبور به فعالیت در محل هایی می باشیم که نیروی انسانی نمی تواند همواره در محل حضور داشته باشد تا در صورت بروز مشکل درصدد رفع آن برآید به همین جهت وجود یک دستگاه اطلاع رسانی که بعد مسافت برای آن مشکلی ایجاد نکند و قابلیت ثبت اطلاعات را داشته باشد بهترین راه حل برای نظارت و کنترل بیشتر روی شرایط مختلف  از حمله شرایط دمایی و رطوبتی مکان های غیر قابل دسترس می باشد.

يكي از پركاربرد ترين تجهيزات و ادوات ابزار دقيق در كنترل و مانيتورينگ پروسه هاي مختلف صنعتي ، کنترلر دما  و کنترلر رطوبت است که به منظور اندازه گیری و کنترل پارامتر ها و کمیت های مختلف در شرایط زمانی و مکانی متفاوت به صورت حلقه بسته و در مقیاس محدود طراحی شده اند. این کنترلر های صنعتی عموما مجهز به نمایشگر نیز می باشند و قابل نصب بر روی تابلو های کنترل و مانیتورینگ با ابعاد استاندارد می باشند.

ویژگی های کنترلر دما و کنترلر رطوبت  
کنترل دما برای محدوده پایین
کنترل دما برای محدوده بالا
کنترل رطوبت برای محدوده پایین
کنترل رطوبت برای محدوده بالا
سنسور مستقل دما برای نقاط مختلف
قابلیت ثبت دما در کل دوره استفاده
قابلیت ثبت رطوبت در کل دوره استفاده
قابلیت ارتباط کامپیوتری در فواصل بلند
قابلیت  تغییر و تنظیم توسط کامپیوتر
فرمان مستقل دما برای هیتر ها و یا کولر ها
سبک و قابل نصب در هر مکان
قابلیت آلارم جدگانه برای کاهش و یا افزایش دما در سوله


کاربرد های کنترلر دما و کنترلر رطوبت 
این دسته از محصولات قابل استفاده در اتاق سرور ها ، موتورخانه مرکزی ، مخازن آب گرم ،مبدل های حرارتی ،سیستم های برودتی و حرارتی هوشمند ، سیستم های گرمایشی و سرمایشی هوشمند، سیستم های  تهویه مطبوع هوشمند، گلخانه ها ، سالنهای پرورش دام و طیور و سیستم های کنترل دمای آب استخر و جکوزی و موارد مشابه آن می باشد.

از انواع برند های موجود عبارت است از:
ساموان، هانیانگ، اتونیکس ، آریس تک ، شیوا امواج و…
کنترلر های دمای هانیانگ ساخت کره با سابقه ای طولانی در صنعت کنترل حرارت با قابلیت ساپورت سنسور های تیپ K , J , PT100 و با 2 خروجی رله و یک SSR قابل عرضه می باشد.
کنترلر های دمای اتونیکس ساخت کره با قیمتی مناسب با یک سگمنت وبا قابلیت ساپورت سنسور های تیپ K , J , PT100 و  با 1 خروجی رله و یک SSR قابل عرضه است.
کنترلر های دمای ساموان ساخت کره قابلیت سنس  0-99%  با یک خروجی رله تغدیه 220ولت شهری می باشد.

استفاده از انواع کنترل دما و انواع کنترل رطوبت و کنترل دما از راه دور و انواع کنترل دما و رطوبت از راه دور امروزه گسترش پیدا کرده است و تک الکتریک آنها را عرضه نموده است.

Tell Us What You Think
0خوب0بهترین1فوق العاده1عالی0بد0خیلی بد

0 نظر

یک پیام بگذارید