بدون شک می توان گفت دو عامل مهم موفقیت در کسب و کارهای استخراج ارز دیجیتال کم کردن مصرف برق ماینر و استفاده از سرعت بالای اینترنت و پایداری بدون وقفه این دو پارامتر مهم می باشد.

تامین برق ماینر‌ها به یک دغدغه اصلی هم برای سرمایه گذاران ماینینگ و هم شبکه برق تبدیل شده است از طرفی دولت در حال بررسی برای افزایش تعرفه برق مصرفی برای ماینر‌هاست که این موجب افزایش نگرانی سرمایه گذاران ماینینگ برای افزایش هزینه‌های تامین برق شده است. یک ماینر معمولی به صورت ماهیانه مصرفی به اندازه ۷۵۰ کیلووات دارد که مشخصا برای یک وسیله الکتریکی مصرف بالایی است. این در حالی است که برای استخراج بیت کوین بیشتر چندین دستگاه ماینر باهم استفاده می‌شود.

برق ماینر
برق ماینر

اما برای کم کردن هزینه‌های برق و سایر موارد ماینینگ می‌توان از اقدامات زیر بهره برد:

استفاده از برق تولید پراکنده

استفاده از منابع تولید پراکنده راه حل مناسبی برای تامین برق ماینر با قیمت مناسب به حساب می‌آیند از طرفی دستگاه‌های ماینینگ به صورت ۲۴ ساعته ودر تمام ایام هفته باید روشن باشند بنابراین استفاده از مولد‌های مقیاس کوچک گازی برای تامین و تولید برق واحد‌ها بسیار گزینه مناسبی به حساب می‌آیند.

بارگذاری متعادل روی سه فاز

برق فارم‌های ماینینگ به صورت سه فاز تامین می‌شود که با بارگذاری متعادل روی هر سه فاز میزان مصرف در حد استاندارد قرار می‌گیرد و نیازی به پرداخت جریمه‌های مربوط به بارگذاری نامتعادل و اضافی نخواهد بود.

خازن گذاری برای سیستم برق ماینینگ

در صورتی طولانی بودن کابل تامین برق باید برای آزاد کردن ظرفیت خط در خطوط فشار ضعیف و پست‌های ۲۰ کیلوولت و جبران سازی توان راکتیو از خازن گذاری استفاده کرد. خازن گذاری برای کنترل سطح ولتاژ و اجتناب از خسارت‌های احتمالی مفید خواهد بود.

تهویه مناسب سیستم ماینینگ

سیستم خنک کاری دستگاه‌ها و تهویه مناسب باعث عملکرد حداکثری خواهد شد و افزایش بهره وری فارم را بدنبال خواه داشت. همچنین سایلنت باکس ماینر تهویه و راندمان و سر و صدای ماینر ها را بسیار کاهش می دهد.

کابل کشی مناسب برق

استفاده از کابل مناسب برای اجتناب از تلفات حرارتی مفید خواهد بود و احتمال خطرات ناشی از داغ کردن کابل‌ها و آتش سوزی را کاهش می‌دهد.اگر از تابلو برق ماینر استاندارد استفاده شود این تلفات بصورت چشمگیری کاهش می باشد.

بازرسی و تعمیر دوره‌ای ماینر و تجهیزات وابسته

با اورهال دوره‌ای دستگاه‌ها و از بین بردن گرد و خاک از روی سیستم مصرف برق سیستم خنک کاری کاهش پیدا می‌کند.

Tell Us What You Think
0خوب0بهترین0فوق العاده0عالی0بد1خیلی بد

0 نظر

یک پیام بگذارید