با شیوع کرونا و توصیه های بهداشتی خصوصا شستشوی مرتب دستها و به علت حساسیت های پوستی به مواد شوینده عارضه خشکی دست ها نیز شایع تر شده است. بهترین راه مبارزه با کرونا هم رعایت بهداشت فردیست که یکی از آنها شستشوی دست هاست.

خشکی دست
درمان خشکی دست

براي جلوگيري از خشکي پوست، بهتر است سه دقيقه بعد از شستشو و قبل از خشک شدن پوست، از نرم کننده‌ها استفاده شود.
آب برخي نقاط داراي املاح سنگين است که خود اين موضوع به تنهايي خشکي ايجاد نمي کند ولي اگر از صابون هاي نامناسب که P.H قليايي دارند استفاده شود، املاح سنگين، نمک‌هايي آلي را در سطح پوست ايجاد مي کند که اين نمک، تحريک کننده پوست است و موجب خشکي آن مي شود.

انتخاب نوع چرب کننده بستگي به نوع پوست دارد و چرب کننده‌ها به سه دسته پمادها، کرم و لوسيون تقسيم مي شوند که پمادها از چرب کننده هاي خيلي قوي هستند که ميزان چربي آنها بسيار بالاست و به صورت سدي در پوست عمل مي کنند و مانع خروج رطوبت از پوست مي شوند اما به دليل سختي تحمل آن و ظاهر نامناسب کاربرد چنداني ندارد.

در مرتبه بعد کرم‌ها هستند که به راحتي مورد استفاده قرار مي گيرند ولي از نظر چرب کنندگي در مرتبه بعدي است و لوسيون از نظر مقدار چربي در رتبه سوم است که خيلي سريع پوست را چرب و نرم مي کند و اکثر افراد از لوسيون ها استفاده مي کنند اما براي کساني که پوست هاي خشکي دارند پماد مناسبترين گزينه است.

Tell Us What You Think
0خوب0بهترین0فوق العاده2عالی0بد0خیلی بد

0 نظر

یک پیام بگذارید