– نصب استابلایزر در خانه نیازمند ایمنی بسیار بالایی است حتما سیم کشی خانه، آمپر، سوئیچ، چراغ نشانگر، دستگیره و تعادل ولتاژ را بررسی کنید.
– ترمینال ورودی ولتاژ را به برد سوئیچ متصل کنید و یک فیوز مناسب را بر روی برد سوئیچ نصب کنید تا از ایمنی الکتریکی اطمینان حاصل کنید.
– در هنگام نصب استابلایزر در خانه منبع تغذیه تجهیزات مصرف برق را به ترمینال خروجی این ابزار متصل کنید، توجه داشته باشید که ولتاژ ورودی نامی لوازم برقی باید مطابق با استابلایزر باشد، آن ها را به اشتباه متصل نکنید.
– ابتدا سوئیچ استابلایزر را روشن کنید تا چراغ نشانگر کار کند، کنترل کنید که آیا مقدار ولت متری که مشخص شده است نرمال است یا خیر. اگر ولتاژ خروجی نرمال است، سوئیچ منبع تغذیه تجهیزات مصرفی را روشن کنید، استابلایزر می تواند ولتاژ را به طور خودکار تنظیم کند.
– اگر تجهیزات برقی برای مدت زمان طولانی روشن بودند لطفا آنها را خاموش کنید تا مصرف برق کاهش یابد و طول عمر استابلایزر نیز افزایش یابد.
– از دیگر نکات مربوط به نصب استابلایزر در خانه این است که استابلایزر نباید زیاد باشد، در صورتی که ولتاژ به طور کلی کم است ظرفیت خروجی نیز کاهش می یابد در این حالت بهتر است که بار ولتاژ استابلایزر را کاهش دهید.
– اگر وسایل برقی شما شامل یخچال، کولرگازی و یا پمپ های موتوری باشد، اگر جریان شروع دستگاه از جریان فیوز یا جریان استابلایزر بیش از حد نرمال خود باشد باید یک استابلایزر با بیش از سه برابر ظرفیت انتخاب کنید. در غیر این صورت ولتاژ بالا باعث آسیب به دستگاه میشود.
– سیم متصل به استابلایزر باید از مقطع کافی برای جلوگیری از گرم شدن و کاهش افت فشار برخوردار باشد. استابلایزر اگر ظرفیتی بیش از 2kVA داشته باشد باید از اتصال ترمینال را اتخاذ کرده و از سیم مسی واحد استفاده کرد. در ضمن باید پیچ های ترمینال نصب شود تا از گرم شدن اتصال جلوگیری کند.
– جهت نصب استابلایزر در خانه صرف نظر از متعادل کننده ولتاژ تک فاز یا سه فاز، ابتدا سوئیچ برق بار باید پس از اتصال همه سیم ها خاموش شود، پس از تایید ولتاژ خروجی نرمال، سوئیچ توان بار را روشن کنید.
در حقیقت آنچه باعث شده است که برای محافظت از وسیله های الکتریکی و الکترونیکی دست به نصب استابلایزر در خانه بزنیم، این است که استابلایزر ولتاژ هر وسیله ای را می تواند در حد نرمال خود نگه دارد و باعث سلامت وسیله های برقی شما میشود همین امر باعث شده است که نتوان آن را نادیده گرفت. استابلایزر انواع مختلفی دارد که مهم ترین آن مدار یکپارچه است.

Tell Us What You Think
1خوب0بهترین0فوق العاده0عالی0بد0خیلی بد

0 نظر

یک پیام بگذارید