فرق یو پی اس آنلاین و یو پی اس لاین اینتراکتیو

یو پی اس آنلاین

یو پی اس های آنلاین بهترین نوع یو پی اس ها هستند اما گران ترین آن ها نیز بشمار می روند . امروزه با پیشرفت تکنولوژی در این عرصه، استفاده از UPS های آنلاین، برای کاربرد های معمولی و صنعتی مقرون به صرفه شده است. یو پی اس  آنلاین، برخلاف یو پی اس آفلاین، که تنها در هنگام قطع برق شروع به کار می کند، پیوسته در حال آماده باش است و برق را فیلتر می کند و با کیفیت بالاتری برق مورد نیاز مصرف کننده های 220 ولتی را تامین می نماید.
یو پی اس آنلاین دارای برتری ویژه ای می باشد یعنی به خاطر نوع چیدمانی که دارا می باشند نیاز به برد خاصی ندارند. در نتیجه برای مصرف عادی می توان از این سیستم یو پی اس استفاده کرد.
یو پی اس های آنلاین به منبع تغذیه برق AC ورودی و تبدیل آن به DC که باتری و بار را از طریق اینورتر تغذیه می کند. اگر این منبع تغذیه نتواند باتری را از طریق اینورتر تغذیه کند بدون هیچگونه حرکتی در خروجی باقی خواهد ماند و سیستم یو پی اس آنلاین به طور طبیعی و به کمک طراحی AC-DC / DC-AC سطح بالایی از انسداد بار را درباره بی نظمی منبع تغذیه تضمین خواهد کرد. در واقع می توان گفت که یو پی اس آنلاین گران ترین یو پی اس می باشد که شما می توانید آن را خریداری کنید

یو پی اس لاین اینتر اکتیو

یکی از اصلی ترین و برترین انواع یو پی اس ها که در حال حاضر در بازار های جهانی به فروش می رسد با نام یو پی اس لاین اینتراکتیو شناخته می شود این یو پی اس در کنار دارا بودن ویژگی های کلی یو پی اس ها، از ویژگی های منحصر به فرد دیگری نیز برخودار می باشد که از جمله آنها می توان به برخورداری از سیستم فیلترینگ بیشتر، کاهش ناپایداری و سوئیچینگ در کنار افزایش راندمان و ضریب اطمینان اشاره نمود.
همچنین دارا بودن قیمت پایین تر نسبت به سایر انواع یو پی اس ها در کنار دارا بودن این ویژگی های خارق العاده می تواند دلیل محکم باشد برای به صرفه بودن خرید یو پی اس لاین اینتر اکتیو برای محیط های اداری ، تجاری و حتی کارخانجات صنعتی تا بتوانند از سیستم ها و لوازم الکترونیکی خود به خوبی محافظت نمایند.

مقایسه کلی یو پی اس آنلاین و یو پی اس لاین اینتر اکتیو

یو پی اس آنلاین گران تر از یو پی اس لاین اینتراکتیو می باشد اما یو پی اس آنلاین می توانند مصرف کننده را در برابر بخش وسیع تری از اختلالات رایج برق شهر حفاظت کنند.

یو پی اس لاین اینتراکتیو در صورت وجود برق شهر خروجی یو پی اس مستقیما از برق شهر تامین می شود، با این تفاوت که یک ترانس افزاینده و کاهنده وظیفه تنظیم دامنه ولتاژ خروجی در بازه 20 ولتی را دارد. و در یو پی اس آنلاین در صورت وجود برق شهر، ابتدا برق شهر بطور کامل یکسو شده و مجددا باز تولید می شود. دقت ولتاژ خروجی بسیار اصولی تر نسبت به مدل لاین اینتراکتیو و عموما بر بازه 1 ولتی است.

یو پی اس لاین اینتراکتیو در لحظه ی قطع برق شهر، خروجی به مدت 4 الی 15 میلی ثانیه بی برق خواهد بود و پس از آن یو پی اس انرژی خود را از باتری تامین خواهد کرد ولی یو پی اس آنلاین در هنگام سوئیچ به حالتی که می بایست از باتری انرژی تامین شود، خروجی بدون حتی یک لحظه بی برقی روی باتری می رود چون اینورتر همیشه فعال است.

یو پی اس لاین اینتراکتیو برای کاربردهای غیر حساس استفاده می شود، مانند کامپیوتر های شخصی، دوربین، درب برقی و … که حساسیت بالایی نسبت به دقت ولتاژ برق ورودی ندارند.
یو پی اس آنلاین عموما برای کاربردهای حساس و تجهیزات گران قیمت همچون : سرور ها، سوئیچ ها، تجهیزات پزشکی تجهیزات اندازه گیری و کاربری هایی که نسبت به تغییرات ولتاژ حساسیت بیشتری دارند توصیه می شود.

یوپی اس لاین اینتر اکتیو مصرف کننده را در برابر اختلالات زیر حفاظت می کند:
قطع برق
افزایش یا کاهش طولانی مدت دامنه ولتاژ برق شهر
افزایش ولتاژهای با دامنه بالا مثل رعد و برق (البته بستگی به کیفیت ساخت دستگاه دارد)

یو پی اس آنلاین مصرف کننده را در برابر اختلالات زیر حفاظت می کند:
قطع برق
افزایش یا کاهش طولانی مدت دامنه ولتاژ برق شهر
افزایش ولتاژهای با دامنه بالا مثل رعد و برق
افزایش یا کاهش کوتاه مدت و سریع ولتاژ برق شهر
تغییرات فرکانس برق شهر
هارمونیک ها و نویز های موجود در برق شهر

یو پی اس لاین اینتراکتیو در توان های زیر 10KVA موجود می باشند و عموما تک فاز هستند
یو پی اس آنلاین با توان های تا 800KVA با مشخصات پیشرفته ساخته می شوند علاوه بر تک به تک در مدل های سه به تک و سه به سه نیز ساخته میشوند.

Tell Us What You Think
0خوب1بهترین1فوق العاده0عالی0بد0خیلی بد

0 نظر

یک پیام بگذارید