راهنمای سیم بندی اس ام اس کنترل مدل TR24

دستگاه اس ام اس کنترل 2 ورودی و 2 خروجی مدل TR24 که اخیرا با افزایش امکانات به مدل TR24Pro ارتقا یافته بصورت زیر سیم بندی می شود :

توجه : این سیم بندی در اس ام اس کنترل TR24 شامل خروجی ها و ورودی می شود. راهنمای استفاده از کدها برای تنظیمات در بسته بندی دستگاه اس ام اس کنترل قرار دارد.

سعی کردیم سیم بندی به ساده ترین حالت ممکن توضیح داده شود تا تمام استفاده کنندگان بتوانند به آسانی از آن استفاده نمایند و از ارائه نقشه صنعتی خودداری نمودیم.

اس ام اس کنترل

نکته : در نقشه بالا یک دستگاه اس ام اس کنترل دو کانال مدل TR24 و یک دستگاه آداپتور ( برای تشخیص قطع و وصل برق) که به ورودی INPUT متصل می گردد استفاده شده است. همچنین شارژر اتوماتیک که برای شارژ خودکار باطری در نظر گرفته شده است و دارای قطع کن خودکار می باشد به صورت موازی به تغذیه دستگاه اس ام اس کنترل متصل می گردد.

شرح خروجی اس ام اس کنترل :

در قسمت خروجی با توجه به اینکه هر خروجی دارای ترمینال سه خانه بصورت NC / COM /NO می باشد. ترمینال COM ورودی و ترمینال NO خروجی در نظر گرفته شده است و از ترمینال NC استفاده نشده است. که معمولا در سیستم برق 220 ولت ورودی فاز به COM متصل می شود و خروجی آن NO به مصرف کننده مانند لامپ متصل می شود. سیم نول هم مستقیما به مصرف کننده یا لامپ متصل می شود و به هیچ عنوان به صورت همزمان به دستگاه اس ام اس کنترل متصل نمی شود. که در شکل بالا نیز مشاهده می نمایید.

شرح ورودی اس ام اس کنترل :

در نقشه بالا تنها از ورودی 1 به عنوان اعلام کننده قطع و وصل برق با پیامک و تماس استفاده شده است بطوریکه بوسیله آداپتور 12 ولت 1 یا 2 آمپر می توانید وجود یا عدم وجود برق را گزارش نماید. به همین منظور سیم مثبت خروجی آداپتور که 12 ولت است به 1+ ورودی INPUT متصل می شود و سیم منفی آداپتور که معمولا آبی رنگ هست به G یا منفی باطری متصل می شود.(ترجیحا به G متصل نمایید) .

در صورتیکه سوالی برایتان پیش آمده در قسمت نظرات (پایین صفحه) مطرح نمایید تا بررسی و پاسخ داده شود.

 

Tell Us What You Think
1خوب0بهترین2فوق العاده1عالی1بد0خیلی بد

0 نظر

یک پیام بگذارید