بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران

مجوز سرمایه گذاری نیروگاه بزرگ خورشیدی یزد از سوی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی کشور صادر شده و سرمایه گذار در حال فراهم کردن مقدمات کار و مکان یابی برای ساخت این نیروگاه است.

وی ظرفیت تولید برق این نیروگاه را ۳۰۰ مگاوات اعلام و اظهار کرد: سرمایه گذار مجوز لازم را دارد تا برق تولیدی را به صورت مستقیم به کشور‌های همسایه ایران صادر کند.

وی میزان سرمایه گذاری این طرح را ۳۰۰ میلیون یورو رو اعلام کرد و گفت: برای فرایند صدور مجوز این طرح نشست‌های متعدد تخصصی جهت پذیرش سرمایه گذاری خارجی، ارایه راهنمایی و مشوق‌های سرمایه گذاری و اعتبار سنجی سرمایه گذار از سوی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد انجام شده است.

بر اساس پژوهش ها، بررسی‌ها و یافته‌های محققان ایرانی و خارجی، استان یزد به دلیل کویر بودن دارای بیشترین زاویه مناسب تابش نور خورشید است و به همین دلیل به بهشت انرژی خورشیدی ایران معروف است و سرمایه گذاران خارجی استقبال خوبی در این بخش دارند.

هم اینک ۷ نیروگاه خورشیدی با ظرفیت اسمی ۷۰ مگاوات و ظرفیت فعال ۵۳ مگاوات با حجم سرمایه گذاری مصوب ۷۶ میلیون دلار توسط سرمایه گذارانی از کشور‌های ایتالیا، فرانسه، آلمان، اتریش، هلند، قبرس، لهستان و امارات متحده عربی در استان یزد در حال فعالیت است.

مجموعه تجهیزات خورشیدی در تک الکتریک معرفی شده است.

Tell Us What You Think
0خوب0بهترین0فوق العاده1عالی0بد0خیلی بد

0 نظر

یک پیام بگذارید