افزایش قیمت بیت کوین در سال 1400

بیت‌کوین اولین پول دیجیتال و غیرمتمرکز جهان است. این سیستم پولی، در سال ۲۰۰۹ توسط شخص اسرارآمیزی با نام مستعار ساتوشی ناکاماتو  خلق شد، که هویت واقعی‌اش هنوز هم ناشناخته مانده است .

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ١۴٠٠
ارزش بیت کوین ١١ برابر شده است

در سالی که گذشت قیمت بیت کوین ۵٢ هزار دلار بالا رفت.

به طور کلی پیش بینی می شود در سال های آینده بیت کوین ۶ رقمی شود. زیرا به نظر می رسد بانک های بین المللی وارد سرمایه گذاری این ارزهای دیجیتالی شدند و به رسمیت شناخته شدن این ارز موجب افزایش طرفداران آن شده است.

بیت‌کوین چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟

بر خلاف پول‌های مرسوم که توسط بانک‌های مرکزی صادر و مدیریت می‌شوند، روی بیت‌کوین هیچ‌گونه کنترل مرکزی وجود ندارد. این پول بر پایه ارتباط مستقیم دو کامپیوتر متصل به شبکه (مثل آنچه در ارتباط با اسکایپ یا سیستم‌های اشتراک‌گذاری فایل تجربه کرده‌اید) شکل می‌گیرد یا مبادله می‌شود.

بیت‌کوین‌ها طی یک سلسله محاسبات ریاضی عظیم و پیچیده که با کامپیوترهای درون این شبکه انجام می‌شود، به وجود می‌آیند. به این روند استخراج بیت‌کوین می‌گویند.

سیستم ریاضیات بیت‌کوین به‌گونه‌ای طرح‌ریزی شده که هرچه زمان پیش می‌رود استخراج بیت‌کوین هم سخت‌تر می‌شود. کل تعداد بیت‌کوینی که به لحاظ ریاضی قابل استخراج است، ۲۱ میلیون عدد است. بنابراین عملا راهی وجود ندارد که مثلا یک بانک مرکزی بتواند سیلی از بیت‌کوین‌های جدید صادر کند و آن‌ها که قبلا در گردش بوده‌اند را کم‌ارزش‌ کند. (رویه‌ای که به کرّات در مورد پول‌های مرسوم اتفاق افتاده است.)

تبادل بیت کوین با دلار
تبادل بیت کوین با دلار

 

سیستم کنترلی بیت کوین متمرکز نیست

در واقع، شبکه‌ای متشکل از تعداد زیادی از کامپیوترها در اقصی نقاط دنیاست که بر صحت تبادلات بیت‌کوینی نظارت می‌کند و بیت‌کوین‌های تازه استخراج‌شده را اعتبارسنجی می‌کند. همه تراکنش‌های قبلیِ بیت‌کوین و هر تراکنش جدیدی که در شبکه بیت‌کوین اتفاق می‌افتد، در یک فهرست (log) جمع‌آوری و نگهداری می‌شود.

کامپیوترهای داخل شبکه با هم ارتباط برقرار می‌کنند تا فهرست رسمی بیت‌کوین را به‌روزرسانی کنند یا در جریان آخرین به‌روزرسانی‌ها قرار بگیرند. در واقع، این فرآیند که از نظر محاسباتی سنگین و پیچیده است فرآیندی است که برای استخراج بیت‌کوین جدید هم استفاده می‌شود.

تقریبا هر ۱۰ دقیقه، به کاربری که به‌روزرسانی‌ فهرست او، توسط شبکه تایید می‌شود، تعداد ثابتی بیت‌کوین جدید، پاداش تعلق می‌گیرد. این روند باعث می‌شود علاقه‌مندان بیت‌کوین به صورت مداوم، کامپیوترهای قدرتمندتری را برای استخراج بیت‌کوین به‌کار بگیرند و هم‌زمان با به‌روز نگه داشتن فهرست رسمی، قدرت این پول را افزایش دهند.

بیت‌کوین ( همچنین ساتوشی که کوچک‌ترین تقسیم بیت‌کوین است) علاوه بر این‌که با ارزهای مرسوم (با نرخ تبدیل‌های مختلف) خرید و فروش می‌شود، به‌صورت مستقیم هم بین دو کاربر، از طریق اینترنت و با استفاده از نرم‌افزار مناسب، قابل انتقال است. این ویژگی، بیت‌کوین را پول جذابی کرده است چون بدون وساطت و هزینه‌تراشی بانک‌ها و بدون متحمل شدن نرخ تبدیل، می‌توان از آن برای تراکنش‌های بین‌المللی استفاده کرد.

دستگاههای ماینر امروزه تجهیزاتی درآمد زا برای افراد و سازمانها شده اند که بر حسب نوع ماینرها و قیمت آنها درآمد آنها نیز متفاوت است.

صداگیری ماینر با سایلنت باکس

با توجه نوع کارکرد دستگاههای ماینر می توان از سایلنت باکس ماینر استفاده نمود و برای کنترل دقیق تر بر سیستم ماینر از کنترل راه دور ماینر استفاده نمود تا یتوان بیشترین بهره را از استخراج ارز دیجیتال برد.

Tell Us What You Think
0خوب0بهترین0فوق العاده1عالی0بد0خیلی بد

0 نظر

یک پیام بگذارید